Archiv pro měsíc: Duben 2023

PODPOŘTE, DĚKUJEME

PETR OLIVA plánuje další cestu s humanitární pomocí. Na Ukrajinu jezdí se svým týmem už od roku 2015 (poslední mise najdete na http://www.annojck.cz/archiv/5861)
Odjezd do Ukrajiny v první polovině května.
Kdo můžete, podpořte materiální pomocí, nebo finančním darem na cestu (nafta).
Děkujeme
Za team Humanitární pomoc Ukrajině Petr Oliva

Číslo účtu:2501638335 / 2010

Info. na tel.: 777 561 085 denně od 9 do 17 hod.
AUTA PRO UKRAJINSKÉ OBRÁNCE!!!
Přispějte prosím na nákup formou daru. Můžeme dar odečíst z vašich daní.
2x Ford Transit - bílý 41 000 a červený 39 000 Kč. Spěchá. Je potřeba získat finanční prostředky do konce dubna.

Pokračování textu PODPOŘTE, DĚKUJEME

Nový časopis Sociální pracovník

Místo úvodu
S časopisy v neziskovém sektoru je to fakt prazvláštní. Po mnoha letech se odmlčel i jihočeský Občasník Asociace NNO JČK, protože vše bylo jen na bývalém předsedovi asociace, dopisovatelů bylo fakt žalostně málo a ostatní si jeho práce nevážili. Vše dělal nezištně a na vlastní náklady (ne nějaké organizace nebo asociace). Takhle je to u nás v Čechách. 
Konečný výsledek byl v PDF, rozesílám zadarmo na více než tisíc živých adres, majitelů e-mailů, kteří měli o občasník zájem. Mnozí by v něm i rádi uveřejnili něco od nich, ale ne z Jihočeského kraje. Vždy nejmenší, mnohdy skoro žádná, byla reakce členů jihočeské asociace, a tak po mnoha letech vydávání v prosinci 2022 skončil. Nikoho to nic nestálo, bylo to zadarmo, jen bývalý předseda s tím měl mnoho práce a vkládal do toho osobní finanční a materiální prostředky, a tak se jen smaže deset let práce někoho, koho už nepotřebujeme. Vycházelo většinou osm, dvanáct až šestnáct stran. Ročně vycházelo osm až deset čísel. Poslední číslo si lze najít na našich webovkách http://www.annojck.cz/wp-content/uploads/2022/12/08-2022_ANNO-JCK.pdf
Dnes bychom vám rádi představili nový odborný časopis Sociální pracovník, nástupce Listů sociální práce, který vyšel v tomto týdnu. Časopis bude přinášet větší počet článků spojených s praxí, s konkrétní uchopitelností a použitelností v každodenní práci, včetně zahraničních poznatků. I nadále se bude zaměřovat na sociální práci ve všech různých oborech, tedy nejen v sociálních službách.
V souvislosti s tím došlo také k rozšíření redakční rady o zástupce státní správy, měst a obcí, vzdělavatelů a dalších odborníků.
Časopis si můžete objednat přes distributora, společnost SEND, na webu www.send.cz nebo e-mailu: send@send.cz. Podrobnosti o časopise naleznete na webu www.listysp.cz.
Roční předplatné (4 čísla časopisu) – 199 Kč / 8 €
V úterý 30. 5. 2023 se koná již tradiční překážkový závod SŠIPSák, který bude probíhat ve sportovním areálu SKP České Budějovice.
Přihlášky zasílejte na e-mail petrik@stredniskola.czkam napíšete název školy, počet týmů, jména účastníků po týmech a kontaktní osobu.
Veškeré informace najdete níže kliknutím na tento odkaz.
Hlavní organizátor:
Mgr. Jindřich Petřík
723904038
petrik@stredniskola.cz

Děti z ukrajinské třídy ZŠ Linecká v Boudě

ČESKÝ KRUMLOV – V úterý 4. dubna 2023 v dopoledních hodinách zavítaly děti z ukrajinské třídy ze ZŠ Linecká do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež BOUDA.  „Přichystali jsme pro ně tematické aktivity týkající se tradičních zvyků českých Velikonočních svátků. Děti si tak vyzkoušely uplést pomlázku z vrbových proutků, navazovaly pentle a dále zdobily vajíčka. Mezi … Pokračování textu Děti z ukrajinské třídy ZŠ Linecká v Boudě

Dobrovolnictví


Zdeněk Krejsa: "Jako dobrovolník dávám rád svůj čas smysluplnému využití. Ten poslední jsem daroval spolu s dalšími dobrovolníky krásné akci v Domov seniorů Mistra Křišťana Prachatice. Během Cvičení šité na míru, které již řadu let vede zcela dobrovolně Hanka Rabenhauptová RH+, jsem podpořil Pochod pro mozek a doprovodil některé ze seniorů. Byl to krásný společný čas, který pro 35 obyvatel domova darovali dobrovolníci. 🧑🏼‍🦽 
Chcete i vy dát svůj čas dobrovolnictví? Nebojte se ozvat. Každá darovaná chvíle může někomu zpříjemnit jeho čas. Každá minuta se počítá✨.👩🏻‍🦽
Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. (CPDM, o.p.s.)
hledá vedoucí (18 let +),
zdravotníka zotavovacích akcí (18 let +)
a instruktory (16 let +)
na letní tábor Čeřín „Prázdniny v pohybu“,
který se uskuteční v termínu 30.7. – 12.8. 2023
Tábor se nachází na louce u obce Čeřín mezi lesy a u potoka, kde máme k dispozici tůň na koupání, polní kuchyň, velký hangár, který slouží jako sklad a jídelna, případně herní prostor v případě nepříznivého počasí. Spí se ve stanech s podsadou, je tam suché WC s plastovými prkýnky a osvětlením. Večer si můžete dopřát luxusní teplou sprchu s ohřevem vody v brutaru.
Naše kuchařky skvěle vaří!
Je to také cca 1 km k řece Vltavě, 7 km do městečka Rožmberk a 4 km do obce Rožmitál na Šumavě.
 Pokračování textu Hledáme nové vedoucí, instruktory a zdravotníka na LT Čeřín