Archiv pro měsíc: Červen 2021

Kulatý stůl: Podpora neformálních pečujících v kontextu udržitelného modelu péče

Dobrý den, projekt Senioři v krajích pro vás připravil další On-line kulatý stůl, který se koná ve středu 23. června od 9 hodin. Jeho tématem je Podpora neformálních pečujících v kontextu udržitelného modelu péče. Registrujte se na besedu do čtvrtka 17. 6. 2021.

V programu setkání se podrobně dozvíte o roli rodinného průvodce a multidisciplinárního týmu v podpoře neformálních pečujících,  analýze oblasti dlouhodobé péče a nesoběstačnosti v kontextu komerčního pojistného produktu, o podpoře pečujících osob zaměřené na zvýšení kvalifikace, vzdělávání, zajištění informovanosti a tvorbu a zavádění konceptu Bezpečného domova, o roli samosprávy v podpoře neformálních pečujících a mnohem více.

Další informace nejen o kulatém stolu najdete na webu seniorivkrajich.mpsv.cz.

Pokračování textu Kulatý stůl: Podpora neformálních pečujících v kontextu udržitelného modelu péče

Zničíme se sami?

Ministerstvo životního prostřední za současného vedení jde na ruku ekologickým aktivistům, kteří velmi rádi využívají granty. Vytváří se dojem jako by problém sucha nejen na Šumavě byl vyřešen. Významný odborník na lesnictví, urbanismus a ekologii ing. arch. Pavel Valt už mnoho let bije na poplach. Doba nám přináší doslovná zvěrstva, která vypadají jako by všichni podporovali nekontrolovatelně množírny kůrovce. Ty jsou bezzásahová pralesní divočina, ideálně ještě s medvědy, tetřevy nebo zubry, kde není místo pro starousedlíky, turisty nebo návštěvníky.

Z nádherné mokré a vlhké Šumavy se tak stává důkladně suchá holina. Ještě počátkem padesátých let bylo možno při jejím poznávání každý den nalézt pramen… Udržení vody v krajině je naprosto prioritní potřebou, většina minulých vyspělých civilizací zanikla suchem. Trvale se klimaticky přibližujeme mediteránu Středozemí, a proto je nezbytné poučit se z tamního vývoje. Po likvidaci jedinečných vavřínových, cedrových, dubových a borových lesů zůstanou pouze samovolně trnité stálezelené křovité porosty macchií, případně biotop nízkých polokeřů garrigue.

Více se dozvíte na http://www.urbioprojekt-valtr.cz/aktuality.html