Archiv pro měsíc: Únor 2021

Sdružení Jihočeských Celiaků z. s. - Od čtvrtka 25. února 2021 můžete v Lidlu zakoupit bezlepkové a bezlaktózové výrobky se slevou. Nabídku najdete v letáku Lidl - na straně 58 - 60 bezlepkové výrobky, na straně 57 bezlaktózové. A třeba na straně 47 je v nabídce bezlepková Marlenka.

Přednášky na investice v sociálních službách online byly úspěšné

ČESKÁ REPUBLIKA – Ve dnech 18. a 19. února 2021 byl pod vedením Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) realizován druhý blok přednášek zaměřených na investice v sociálních službách, a to v online režimu z důvodu platných restrikcí. Přednášky jsou součástí tzv. pilotního ověřování mezinárodního vzdělávacího programu, který je výstupem projektu se zkratkou A4i.

Přednášejícími byli: MUDr. Milan Cabrnoch, MBA; PhDr. Pavel Čáslava; doc. Ing. Ladislav Průša, CSc.; Ing. Linda Maršíková; Ing. Jan Kozák a PhDr. Jaroslava Hanušová, Ph.D. K přednáškám bylo připojeno 57 účastníků.
Informace o projektu naleznete zde: www.apsscr.cz/cz/projekty/erasmus-knowledge-alliances.

On-line kulatý stůl – 25. února 2021

Ve čtvrtek 25. února od 10 hodin proběhne on-line kulatý stůl na téma Nouzový plán péče – nástroj podpory v případě náhlého onemocnění pečujícího na stránkách Pečuj doma. Jak se vypořádat s největší obavou pečujících: co se stane, když náhle nebudu moci pečovat? Nejen o tom bude právě tato konference.

Registrace probíhá od teď do čtvrtka 18. února, a to na mailu jirina.rabikova@mpsv.cz. (k paní Bc. Jiřině Rábikové Dzamkové, národní koordinátorce projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň). Upozorňujeme, že kapacita On-line kulatého stolu je opět omezena. Odkaz na on-line vysílání vám bude zaslán po registraci minimálně dva dny před konáním. Kulatý stůl je určený odborné i laické veřejnosti. Předpokládaná časová náročnost je max. 2 hodiny. Akci zdarma pořádá projekt Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň MPSV ČR -  Senioři v krajích. Změna programu je vyhrazena.

Pokračování textu On-line kulatý stůl – 25. února 2021

Senioři v krajích – videa

s projektem Senioři v krajích (@seniorivkrajich) je vytvořeno deset dílů vzdělávacích, tematických videoklipů. Ty mají za úkol informovat veřejnost o problémech nejen starší generace. Videospoty odpovídají na otázky v oblasti péče o seniora v rodině, seniorské obálky (I.C.E. karta), stárnutí ve zdraví, dobrovolnictví, age managementu, násilí na seniorech, mezigeneračnímu soužití, veřejnému prostoru i například nyní velmi aktuální kyberbezpečnosti. Krátké animované klipy jsou určené lidem všem generací.

Videa najdete na Youtube:  https://www.youtube.com/channel/UCJtArtCw_4lpncFwtPX0HFQ a jsou seřazené do playlistu.

(po spuštění půjdou za sebou, lze je však pouštět i dle libosti)

Rada vlády pro NNO oznamuje

Na webových stránkách Rady vlády pro nestátní neziskové organizace jsou dvě novinky

1/ Ve čtrtek 4. února 2021 byla zveřejněna výzva k předkládání nominací do pracovní skupiny pro zpracování metodiky pro účast zástupců občanské společnosti v participativních procesech ústředních orgánů státní správy. Termín uzávěrky je 15. března 2021. Více informací naleznete zdehttp://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/aktuality/vyzva-k-nominaci-clenu-zastupujicich-neziskovy-sektor-do-pracovni-skupiny-k-tvorbe-metodiky-participace--186441/

2/ Masarykova univerzita vytvořila kalkulačku finančního zdraví neziskové organizace. Tento nástroj, který je k dispozici zdarma, je určen zejména pro vlastní sebehodnocení jednotlivých NNO.
Více informací zde http://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/aktuality/kalkulacka-financniho-zdravi-neziskove-organizace-186411/ či přímo na webových stránkách www.fikane.cz (Finanční kalkulačka neziskových organizací),

Mgr. Hana Fungačová
Sekretariát Rady vlády pro NNO
http://www.vlada.cz
http://rvnno.vlada.cz