Archiv pro měsíc: Květen 2020

Česko opět na špici Evropy!

Asociace nestátních neziskových organizací v ČR sleduje ekonomickou situaci u nás i v Evropě, protože i to velmi ovlivňuje podmínky pro občanskou společnost a činnost neziskovek.

Nepotěšilo nás, že pan premiér Andrej Babiš odmítl záměr EU pomoci nejpostiženějším zemím a loboval za zachování podpory zemím V4. Vzdělaný a kulturní národ by měl být také solidární. Jenže nyní vyšla data, o kterých nemá zřejmě pan Babiš a jeho ministryně financí Alena Schillerová ani tušení. Podle EUROSTATU je pokles české ekonomiky za období od vypuknutí pandemické krize více než 18 procent. Jsme na tom podobně jako například Itálie, kde byla koronavirová krize zvláště dramatická. Však na to naše vláda také s chutí a často poukazovala. Podle toho by nám totiž náležela masivní podpora právě z EU.

Pokračování textu Česko opět na špici Evropy!

Občasník Senioři v krajích

Dobrý den,
dovolujeme si Vám nabídnout první číslo občasníku . První číslo, které máte nyní k dispozici, zachycuje dění uplynulých týdnů, jež nebyly jednoduché, ovšem s přispěním mnohých se podařilo zvládnout šíření koronavirové nákazy. 
Připojili jsme se ke krizové lince 1212 a napomáhali skupině nejzranitelnějších občanů, kterými jsou senioři.

Pokračování textu Občasník Senioři v krajích