Program na rozvíjení sousedských vztahů

 

logo_viaDobrý den,
rádi bychom vás touto cestou upozornili na vyhlášení grantového programu na podporu sousedské pospolitosti a požádali vás o pomoc se šířením této informace mezi potenciální zájemce.

Cílem programu souSedíme si je rozvíjení činorodých a soběstačných sousedských komunit, do jejichž života se může zapojit každý, kdo má chuť a zájem.
Program podpoří projekty zaměřené na rozvíjení sousedských vztahů, utváření aktivních lokálních komunit a zapojování občanů do společenského a veřejného života v místě, kde žijí.

Jarní kolo programu bude vyhlášeno 4. března, uzávěrka příjmu žádostí proběhne 15. dubna.
Z grantového programu mohou být podpořeny nestátní neziskové organizace, obce, sdružení obcí a příspěvkové organizace.
Podpořené projekty získají až 100 000 Kč a nabídku průběžného vzdělávání.

Pokud i vás zajímají vztahy ve vaší obci, rádi byste poznali své sousedy a chcete se o programu dozvědět více, přihlaste se nyní na bezplatný seminář pro potenciální žadatele. Na konzultačním semináři vás seznámíme s cíli programu a pomůžeme vám s plánováním vašeho projektu.

Semináře/konzultační setkání pro potenciální žadatele se uskuteční:

  • v Hradci Králové – 3. března od 13:00 do 16:00 hod, Salieri Café (Švehlova 504/16). Hlásit se můžete přes tento formulář (kapacita setkání je 6 účastníků).
  • v Brně – 10. března od 12:30 do 16:30 hod, vzdělávací centrum Otevřená zahrada (Údolní 33). Hlásit se můžete přes tento formulář (kapacita setkání je 12 účastníků).
  • v Praze – 12. března od 10:30 do 15:30 hod, Era svět (Jungmannovo náměstí 767). Hlásit se můžete přes tento formulář (kapacita semináře je 18 účastníků).

Účast na semináři nezaručuje automatickou podporu, zvýší však porozumění záměru grantového programu a zlepší dopad projektu na místní komunitu.

Kontaktními osobami k seminářům a programu souSedíme si jsou projektové manažerky Nadace VIA, Lucie Voláková a Renata Wilflingová (jmeno.prijmeni@nadacevia.cz, 604 965 559).

Lucie Voláková, souSedíme si, Nadace VIA