PODPOŘTE, DĚKUJEME

PETR OLIVA plánuje další cestu s humanitární pomocí. Na Ukrajinu jezdí se svým týmem už od roku 2015 (poslední mise najdete na http://www.annojck.cz/archiv/5861)
Odjezd do Ukrajiny v první polovině května.
Kdo můžete, podpořte materiální pomocí, nebo finančním darem na cestu (nafta).
Děkujeme
Za team Humanitární pomoc Ukrajině Petr Oliva

Číslo účtu:2501638335 / 2010

Info. na tel.: 777 561 085 denně od 9 do 17 hod.
AUTA PRO UKRAJINSKÉ OBRÁNCE!!!
Přispějte prosím na nákup formou daru. Můžeme dar odečíst z vašich daní.
2x Ford Transit - bílý 41 000 a červený 39 000 Kč. Spěchá. Je potřeba získat finanční prostředky do konce dubna.

Vážení přátelé,
válka na Ukrajině pokračuje již devátým rokem. V minulém roce rozšířil ruský agresor válku na celé území Ukrajiny. V této válce neumírají jen vojáci. Umírají civilisté v městech a obcích daleko od bojové linie. Teroristické útoky na civilní obyvatele Ukrajiny armádou Ruské federace, v měřítku, v jakém jsou uskutečňovány, nemají v novodobé historii válek obdoby. Zmizela celá města a obce.
V obcích a městech, která leží v blízkosti bojové linie, je humanitární krize nepředstavitelných rozměrů. Není voda, plyn, elektřina. Dopravu základních potřeb pro přežití zajištují ukrajinští vojáci nebo dobrovolníci. Pokud se podaří rozdat pomoc obyvatelům v těchto místech bez toho, aby ruský agresor zahájil palbu, je to dobrý den… Neopírám se o tvrzení někoho jiného. Sám jsem se vrátil v březnu z východu Ukrajiny a mohu potvrdit, že situace je horší, než se dozvíte z médií. Většina z občanů ČR podporuje v různých sbírkách ukrajinskou armádu a dobrovolníky. V pořádku, pomoc je potřeba. Nějak se ale zapomíná na obyčejné lidi, kteří nemají kam odejít, nebo nechtějí a žijí dál v místech, a v podmínkách, která si nikdo z lidí, kteří to neviděli na vlastní oči nedokáže představit. Většina z nich jsou staří lidé nebo matky s dětmi. A zde pomáhá naše nezisková organizace Humanitární pomoc Ukrajině, z.s..
Pokud nejste lhostejní a máte chuť těmto lidem pomoci, přijďte a přispějte prosím do této sbírky.
Petr Oliva