Bambi 2014

TÁBORSKO / SOBĚSLAVSKO Už je to jedenáct let, co jsme v táborské sokolovně začínali s Václavem Pavlíkem pod patronací senátora Pavla Eyberta tzv. Bambiriádou. Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Většinou máme pěkné počasí, převážně sluníčko, hezky a teplo, i když nás sem tam ovlažil i lehký deštík… Před šesti lety jsme byli, bez varování, vyřazeni Českou radou dětí a mládeže z měst, která oficiálně pořádali Bambiriádu. Nedali jsme se odradit, domluvili se v bývalém bambiriádním štábu a založili staronovou tradici nazvanou Bambi (dítě) a začali myšlenku veřejné prezentace volnočasových dětských a mládežnických aktivit rozšiřovat do Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí, Chýnova a letos i do Soběslavi.

* Bambi 2014 se konala opět na třech místech, ale jinde. Tentokrát se Bambi 2014 zahajovala v Soběslavi (čtvrtek 22. května), následoval Chýnov (pátek 23. května) a ukončená byla v Plané nad Lužnicí (sobota 24. května).

* Letošní akcí se účastnili reprezentanti dětských a mládežnických volnočasových aktivity z celého region – Tábora, Sezimova Ústí, Chýnova, Plané nad Lužnicí, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí…

* Všechny tři dny byly slunné.

* Během akce nedošlo k žádnému úrazu.

* Záštitu na Bambi 2014 převzali starostové pořadatelských měst: Jindřich Bláha, Pavel Eybert a Jiří Šimánek. Partnery byla města Soběslav, Chýnov a Planá nad Lužnicí.

* Ve čtvrtek 22. května na soběslavskou Bambi 2014 přišlo 3.293 návštěvníků, v pátek 23. května před chýnovskou základní školou a do přilehlého parku přišlo 1.823 návštěvníků a v sobotu 24. května okolo hřiště u plánské hasičské zbrojnice se účastnilo neuvěřitelných 3.827 návštěvníků, kteří byli registrováni stanovištěm Informačního centra mládeže v Táboře.

* Všechna media zasahující do region byla včas informována, a to několikrát. Největší zájem byl z rádia Orlík a týdeníku Táborsko. Ostatní média se připojila v průběhu akce. Deset dní před akcí jsme zahájili masovou kampaň. Nejlepší spolupráce právě byla s výše uvedenými médii – moc jim děkujeme, jejich moderátoři a redaktoři jsou fantastičtí.

* Vyhlašovatelé Bambi 2014 byli opět starostové tří měst a zástupci DDM Tábor, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, ICM Tábor, GN – Galénův nadační fond, Hnutí Březový lístek a Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje.

* Bambi 2012 se účastnilo 10.455 návštěvníků – Tábor 5.293, Chýnov 2.039 a Planá nad Lužnicí 3.123. V roce 2013 přišlo 10.096 návštěvníků Tábor – Chýnov – Planá nad Lužnicí. Letos bambištáb vypustil prezentaci přímo v Táboře. Pro rok 2014 zvolil druhé největší město regionu, a to Soběslav. Účast 8.943 zájemců o volnočasové aktivity dětí a mládeže na Táborsku a Soběslavsku potvrdilo dobrou volbu a dobrý počin o rozšiřování myšlenek Jana Šimáněho – Galéna o spolupráci rozrůzněných.

Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *