Hlinsko se připravuje na republikové setkání

Vedoucí klubů, spolků...., tzn. pracovníci s dětmi a mládeží mají ve zvyku, že se jednou za rok setkají, aby si vyměnili své zkušenosti. Tradičně je to jeden listopadový víkend a vždy se mění místo konání, vždy to organizuje jiná organizace.... Letos připadlo pořadatelství Celostátní vzájemné výměny zkušeností na Hlinsko. Konkrétně na Centrum Jana XXIII. které ve dnech 16. – 18. listopadu 2018 přivítá stovky účastníků z celé České republiky i sousedního Slovenska.


„Před nedávnem jsme spustili webové stránky, kde se mohou zájemci přihlásit. V současné době probíhá příprava programů, které postupně uveřejníme a nabídneme účastníkům,“ říká František Hronek, hlavní organizátor hlinecké CVVZky.
" Na CVVZ jezdím už od počátku a vždy na každé z nich nacházím něco nového, jsem rád, že se nám tahle tradice podařila udržet a mladí o ni mají stále zájem. Důležité je, že si mladí chtějí vyměňovat zkušenosti a nečerpat nové poznatky...," svěřil se Jiří Riki Řeháček, správce jihočeské pyramidy Březových lístků, dlouholetý lektor na CVVZ.
Celostátní vzájemná výměna zkušeností je akce zaměřená na vedoucí a pracovníky dětských a mládežnických středisek volného času, kteří zde mohou načerpat inspiraci na hry a aktivity a získat zde spoustu nových zkušeností, které mohou předávat dál ve svých domovských organizacích. „Snažíme se zaujmout nejen stálé a pravidelné účastníky a lektory, ale také přiblížit pojem CVVZ mezi občany Pardubického kraje,“ přibližuje František Hronek.