Jaroslav Sedlák

V PÁTEK 10. SRPNA 2018 OSLAVIL SVÉ 75. NAROZENINY LEGENDA ZÁCHRANÁŘSKÉ PEJSKAŘINY JAROSLAV SEDLÁK, tramp, věčný romantik, tulák bezmezně věřící v sílu přátelství, mistr sportu, lektor Jihočeské univerzity, typograf, básník a spisovatel, ale především kynolog – záchranář, který této činnosti zasvětil celý svůj život, procestoval možná polovinu světa, ale za nejkrásnější místo na světě stále považuje Šumavu….

ZA VŠECHNY TARŤÁKY A ČLENY JIHOČESKÉ ASOCIACE NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ VŠE NEJ NEJ A HLAVNĚ PEVNÉ ZDRAVÍ…

Koho by nepotěšila gratulace od jednoho z nejznámějších sportovních kynologů Jana Dubového, autora mnoha velmi kvalifikovaných textů v kynologickém odborném tisku, reprezentanta, zakladatele TART, úspěšného psovoda a neúnavného propagátora výcviku psů pro praktické využití. Stejně jako léčitel psích duší Ivo Eichler, špičkový švýcarský armádní odborník Patric Corpataux nebo vysoký armádní důstojník OSN a bývalý výcvikář IRO Martin Gut potěšila jejich přízeň, slova uznání a přání pevného zdraví do dalších let. O nic méně ale nebyla povzbudivá přání dalších 568 gratulantů, kteří všichni potřebovali sdělit, že na mne nezapomínají. Zvláště pak, když hodně známý veterinární lékař Zbyněk Diviš se dokáže vyjádřit takto:

Jaroslave, můj učiteli, vše nejlepší k Tvým narozeninám! Ať nám to štěká a nabíjí baterky ještě nějaký ten relativní čas!!

Jedněmi z nejdojemnějších jsou pak určitě přání od těch nejbližších, rodiny a hlavně pak nejužších přátel z řad záchranářských kynologů:

V polovině srpna oslavil 75. narozeniny Jarda Sedlák. V české kynologické záchranařině nenajdete větší zdroj informací a zkušeností. My v K-9 Rescue CZ máme to ohromné štěstí, že s námi tráví čas a můžeme se od něj učit. Jak popřát k narozeninám, aby to nebylo moc obyčejné? Asi to tak mimořádné osobnosti nejde. Proto jednoduše vše nej a hodně zdraví. Nebudeme zlobit a budeme dobře štěkat. Máme Tě rádi!

Co dodat? V dojetí se toho tolik ani říci nedá. Netoužím po oslavách s cinkajícími číšemi šampaňského a tabulemi kaviáru, ale je pro mne mnohem významnější poznání, že tak obrovskému množství lidí ještě stále nejsem lhostejný. Moc děkuji všem, kterým jsem nestihl poděkovat osobně. Moc si vážím všech vyřčených slov, stejně jako si čím dál víc vážím dobrých přátel a všech dobrých lidí. Měl jsem v roce „významných osmiček“ díky vám moc krásné narozeniny. I ony přispěly k uvědomění si toho, co je v podstatě lidské štěstí. A navíc si dobře uvědomuji, že tento symbolický rok je vlastně teprve v polovině.

Honza Dubák