Už známe nejlepší školní časopisy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pondělí 25. dubna skončil 6.ročník Jihočeského krajského kola 10.ročníku celostátní soutěže školních časopisů a novin. Do soutěže se přihlášeno v šesti kategoriích 29 školních časopisů a novin z 27 základních a středních škol Jihočeského kraje. Kromě udělení diplomů redakcím za časopisy byly také předány nestorům časopisů zelené Březové lístky, a to za tvorbu a rozvoj malých časopisů a nezištnou podporu mediální výchovy dětí a mládeže. K slavnostnímu vyhlášení výsledků přijelo více než devadesát žáků a studentů redakcí školních novin a časopisů, pedagogických pracovníků základních a středních škol Jihočeského kraje a hostů. 
 P4250368

výsledkový listina ke stažení ZDE

některé fotografie jsou TADY

Ve více než zcela zaplněném sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích se  v pondělí  25. dubna 2016 uskutečnilo  vyhlášení výsledků již 6. ročníku Jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. V krátké historii krajského kola soutěže tomu již bylo potřetí a taktéž letos se hlavním partnerem soutěže stal Jihočeský kraj. Jihočeské krajské kolo soutěže školních novin a časopisů se opět uskutečnilo i pod gescí Informačních center pro mládež v Jihočeském kraji, členů Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice a členů Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje. .

V letošním roce se do soutěže přihlásilo v šesti kategoriích 29 školních časopisů a novin z 27 základních a středních škol Jihočeského kraje.  Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnilo více než devadesát  žáků a studentů redakcí školních novin a časopisů, pedagogických pracovníků  základních a středních škol Jihočeského kraje a hostů.

Slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže předcházel pestrý doprovodný program. V jeho úvodu se přítomní mohli seznámit s příležitostmi a možnostmi mezinárodní spolupráce, které jim může poskytnout aktivní účast v mezinárodních projektech dětí a mládeže. Nejvíce zkušeností aktuálně mají v Centru pro pomoc dětem a mládeži o.p.s. Český Krumlov, zřizovateli a provozovateli Informačního centra pro mládež Český Krumlov. Účastníci setkání se tak mohli prostřednictvím vedoucích i členů  projektových týmů seznámit s filmovým workshopem  Heart of Budapest, který, jak se název naznačuje, uskutečnil v maďarské Budapešti za podpory Visegrádského fondu a přímé účasti krumlovského týmu. V programu nemohla chybět ani prezentace využitých příležitostí, jež nabízí evropský program ERASMUS+. Díky tomuto programu se uskutečnil další mezinárodní filmový projekt  za účasti krumlovského týmu, tentokráte pod názvem Reaching the Goals v rumunském Busteni.

Pro letošek se organizátoři  vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů nabídli účastníkům možnost nejen se seznámit se zajímavými hosty. Prvním z nich byla Pavla Soletka  Krátká, autorka knihy originálních pohádkových příběhů POHRÁTKY ANEB CESTA PAVOUČKA VINCKA ( www.pohratky.cz). Na závěr vystoupení tohoto hosta byla obdarována na základě losování kuponů cca čtvrtina přítomných účastníků vyhlášení výsledků prezentovanou knihou, pexesy a ilustracemi z této knihy. Následná spontánní autogramiáda posléze skoro neměla konce. A nejeden přítomný pedagog projevil zájem o získání  prezentované knihy  pro svou školu i pro sebe osobně…

A jak již leckdo asi i zaznamenal, v jižních Čechách letos „běží“ projekt Jižní Čechy Olympijské. A tak nemohla v programu chybět ani možnost setkání účastníků vyhlášení s olympionikem.  Účastníci vyhlášení tak mohli mezi sebou přivítat paraolympionika v plavání, mistra světa, Evropy a držitele řady dalších ocenění, Jihočecha Armošta PETRÁČKA (www.arnostpetracek.cz). A přítomní nám určitě dají za pravdu, pokud si dovolíme konstatovat, že Arnošt není jen tak nějaký sportovec, ale osobnost  šířící vůkol sebe pozitivní pohled na život.

Po pestrém a zajímavém doprovodném programu  a  krátké přestávce následovalo samotné vyhlášení výsledků 6. ročníku Jihočeského krajského kola školních novin a časopisů a předání ocenění  z rukou Mgr. Vlasty Bohdalové, poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a paraolympionika Arnošta Petráčka.

Letos nezůstalo při vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů jen u ocenění redakcí školních novin a časopisů, žáků a studentů.  Galénovým nadačním fondem a Hnutím Březový lístek byli oceněni Zeleným březovým lístkem jihočeští pedagogové, kteří dlouhodobě podporují nejen redakce školních novin a časopisů.

I letos při akci zaznělo nejen z úst organizátorů, ale i v závěrečném slově Mgr. Vlasty Bohdalové, že v soutěži zvítězili všichni zúčastnění. Už jen proto, že aktivity redakcí školních novin a časopisů a jejich podporovatelů z řad pedagogického sboru jsou i aktivitami pro druhé. I proto byl organizátory a jejich partnery oceněn nejen morálně každý účastník soutěže.

Šestého ročník Jihočeského krajského kola 10. ročníku celorepublikové soutěže školních novin se uskutečnil opět pod záštitou člena Rady Jihočeského kraje JUDr. Tomeše Vytisky.

Text: Václav Pavlík a Vlastimil Kopeček

fotografie: Jiří Řeháček, Vlastimil Kopeček, Jiří Muk, Iva Sonnbergerová

2016 ti vyhlaseni vysledku casopis jck 2016 krajská kola final_Stránka_1 2016 ti vyhlaseni vysledku casopis jck 2016 krajská kola final_Stránka_2 2016 ti vyhlaseni vysledku casopis jck 2016 krajská kola final_Stránka_3 2016 ti vyhlaseni vysledku casopis jck 2016 krajská kola final_Stránka_4 2016 ti vyhlaseni vysledku casopis jck 2016 krajská kola final_Stránka_5 2016 výsledková listina snc jck final-1_Stránka_1 2016 výsledková listina snc jck final-1_Stránka_2

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *