BAMBI 2015: Naposledy v Plané a letos přehlídku navštívilo 11 866 návštěvníků

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Poslední čtvrtý den Bambi 2015 měl začít ve dvě odpoledne. Od rána sobotní obloha byla dost rozpačitá… Meteorologové už týden vyhrožovali, že právě sobota v jižních Čechách bude hodně deštivá, místy prý hrozí i menší povodně, ale my jsme byli optimisté. Vždyť v Plané nad Lužnicí se nám na Bambi počasí vždy vydařilo. Přesto se raději florbal přesunul do školní tělocvičny.  Ale v poledne se obloha zatáhla, kterou doprovázel studenější vítr, ale jinak nic nebránilo tomu, abychom ve dvě odpoledne začali. V Sezimově Ústí ale pršelo…

Fotografie z Plané nad Lužnicí si lze prohlédnout na http://rehacek.rajce.idnes.cz/BAMBI_2015_-_PLANA

Ve všech Bambiměstech zahajovaly letošní Bambi 2015 mažoretky ze Sezimova Ústí, ani v Plané nad Lužnicí tomu nebylo jinak. Potom všechny přítomné přivítal ředitel Bambi 2015 Josef Musil se starostou města Jiřím Šimánkem. A už nic nebránilo tomu, aby se opět rozběhl bohatý program. Každé město mělo svůj ráz, své odlišnosti a jinak tomu nebylo ani v Plané. Tady stály jejich oblíbené stánky v barvách města, ve kterých byly jednotlivé nabídky pro všechny děti, bylo připravené velké pódium a krásné sportovní centrum u ČD nabízí jiné možnosti než v jiných místech.

Na place před jevištěm se střídaly soubory, například návštěvníky zaujala praporová a bubenická exhibice Táborské gardy, Gabriella Jiráčková – host Bambi 2015 a Eliška Jiráčková z Chýnova se sólový zpěvem, dětský soubor školy orientálních tanců Intessar ze Soběslavi, skupina orientálních tanců Jumanah z Tábora, taneční studio S.ara.H z Tábora, Tanečnice z Lužnice ze ZŠ a MŠ z táborského náměstí Mikuláše z Husi, taekwondo Ge Baek Hosín Sool a další. Kromě nich se tady děti mohli setkat s Písničkovými Froťánky, skauty nebo pionýry z Plané nad Lužnicí, trasou Vébr Sport – orientační běh, plánskými fotbalisty nebo atlety, ale také s plánskými dobrovolnými hasiči i s jihočeskými profesionály. Ani letos nechyběli Jihočeští modeláři nebo zástupci loutkového Divadélka na nitce. Kromě toho v rámci Bambi 2015 probíhaly doprovodné akce jako například výstava plánských žáků ZUŠ Sezimovo Ústí v obřadní síni radnice, Street art a graffiti galerie u nádraží – práce žáků T. Buzu a studentů E. Springer, ve venkovní galerie (mezi radnicí a kostelem) práce žáků a studentů SUPŠ Bechyně, Galerii Fara výstava obrazů a grafik akademické malířky Marie Michaely Šechtlové a v Muzeum Fara zase výstava Jižní Čechy jak je fotografovali Šechtlovi.

Každý si mohl vybrat a zabavit se dosytnosti. Nakonec všichni návštěvníci, nejen ti nejmenší, dostali už tradiční plánský perníček Bambi 2015.

SHRNUTÍ:

Když se ohlédneme za letošním ročníkem, tak jsme Bambi 2015 pořádali už ve čtyřech městech, a to v Soběslavi, Táboře, Chýnově a v Plané nad Lužnicí. Během čtyř dnů jsme mohli několikrát vidět a slyšet soubory Táborská garda, taneční kroužek Dětského domova Radenín, mažoretky ZŠ Sezimovo Ústí, moderní tance z Chýnova, orientální tance z Chýnov, taneční kroužek Dětského domova Senožaty, sólový zpěv několika zpěváků z Chýnova, Tábora a Veselí nad Lužnicí, Street dance Tábor, Step aerobic Chýnov, zpěvačka Gabriella Jiráčková, která byla čestným hostem letošní akce, kytarový soubor Domu dětí a mládeže z Tábora, Soběslavi a Veselí nad Lužnicí, škola orientálních tanců Intessar ze Soběslavi, potom například kroužky – šachové, výtvarné, keramické, paličkování nebo mladých reportérů z celého regionu základních škol a domů dětí a mládeží, školní časopisy ze základních škol z Chýnova a Plané nad Lužnicí, Dům dětí a mládeže Tábor – výtvarná dílna, výroba šperků z organzy, tisk a malování na látku, malování na obličej, rybářská soutěž, poznávání ryb, střelba na florbalovou branku, lackline, Informační centrum pro mládež Tábor, Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje, mažoretky a roztleskávačky DDM Soběslav, orientální tance Jumanah z Tábora, divadelní kroužky z Veselí nad Lužnicí a Plané nad Lužnicí, historický šerm z Veselí nad Lužnicí, paintball z Tábora, Vodní záchranná služba Soběslav, dobrovolní hasiči ze Želče, Hasičský záchranný sbor Tábor, ukázky práce leteckých modelářů z Veselí nad Lužnicí nebo Plané nad Lužnicí, vokálně instrumentální soubor ZŠ a MŠ náměstí Mikuláše z Husi, taneční skupina Fresh dance SK Viktoria Tábor, Aerobic + rope skipping z Veselí nad Lužnicí, taneční kroužek z Dražic, Kaňka Tábor, Skauti z Tábora a Plané nad Lužnicí, pionýři z Plané nad Lužnicí, taekwondo Ge Baek Hosín Sool, Vebr-sport – Sportovní centrum, florbalový klub Planá nad Lužnicí, TJ Sokol Planá nad Lužnicí, atletika Planá nad Lužnicí, taneční kroužek Lužničánek, dobrovolní hasiči z Plané nad Lužnicí, Základní umělecká škola Sezimovo Ústí, Písničkové Froťánky, Knihovna Planá nad Lužnicí, Mateřská škola Pohádka, Divadélko Na nitce, tenis Planá nad Lužnicí, country tance Dupáček z Tábora, taneční studio S.ara.H z Tábora a další.

Akce, i když jsme většinou volili tzv. mokrou variantu, svůj účel a poslání splnila a také média jí tentokrát dala větší prostor než předešlé roky. V Soběslavi jsme zaznamenali 2 780, v Táboře 4 815, v Chýnově 2 034 a v Plané nad Lužnicí 2 237 návštěvníků, tzn., že letošní Bambi 2015 navštívilo zaznamenaných 11 866 zájemců o volnočasové aktivity dětí a mládeže Táborska a Soběslavska.

Autor: Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.

Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.(9) předseda Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje, ambasador pro jižní Čechy Březového lístku - GNF phone: +420 728 511 557 kontakt: Jiří Řeháček, Leskovická 2668, 390 03 Tábor Česká republika e-mail: annojck@seznam.cz web: http://annojck.cz Facebook: www.facebook.com/annojck IČ: 720 63 271 BÚ: 0270126754/0300

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *