BAMBI 2015: Potřetí jsme nechtěli zaváhat, a tak jsme byli raději pod střechou

CHÝNOV – Třetí den Bambi 2015 začal půl hodinu před polednem v chýnovském kulturním domě. Po jedenácté se začal zaplňovat sál. Po chvíli nebylo slyšet ani vlastní dech, protože sál byl našlapán dětmi až po střechu. Nejen ten, ale i v přísálí „rozvinuli svůj stan“ ti starší, kteří měli sluchátka na uších a neustále něco vyhledávali na chytrých mobilech nebo tabletech. Je pravda, že po celou dobu programu nepršelo, ale teplota klesla na patnáct stupňů, byl silný studený vítr, a tak ve vytopeném sále bylo hodně příjemně.

Fotografie ze třetího dne Bambi 2015 Chýnov najdete http://rehacek.rajce.idnes.cz/BAMBI_2015_-_CHYNOV

Stejně, jako v předešlé dva dny, vše zahajovaly mažoretky ze Sezimova Ústí, pak všechny účastníky a návštěvníky přivítal ředitel Bambi 2015 Josef Musil se starostou města a senátorem Pavlem Eybertem a ředitelkou školy Marií Hánovou. Potom se opět rozběhl bohatý program. Děti a ostatní návštěvníci se s ostatními účinkujícími mohli podělit o krásné zážitky z vystoupení praporové a bubenické exhibice Táborské gardy, ukázek tanečního kroužku Dětského domova Radenín, mažoretek ze Sezimovo Ústí, country tance Dupáčku z Tábora, moderního tance z Chýnova, orientálního tance s hůlkou z Chýnova, tanečního kroužku Dětského domova Senožaty, sólových zpěváků z Chýnova, Street dance z Tábora, Step aerobicu z Chýnova, kytaristů Domu dětí a mládeže z Tábora, školy orientálních tanců Intessar ze Soběslavi, divadelního kroužku z Veselí nad Lužnicí,  apod. Nakonec opět mezi mladé posluchače přijela mladá zpěvačka Gabriella Jiráčková, která si pak dala pěvecký duel s místní žačkou Eliškou Jiráčkovou (shoda příjmení je pouze náhoda). Kromě pódiových vystoupení v sále byla bohatá nabídka pro všechny kategorie dětí, například se tady prezentoval místní šachový kroužek, kroužek paličkování, kroužek mladých reportérů a školní časopis. Kromě toho byla nabídka hodně bohatá v podobě malování na hedvábné šátky, výtvarná dílna, výroba šperků z organzy, malování na obličej, tisk a malování na látku, práce výtvarného kroužku, keramického kroužku a další.

Každý si mohl vybrat a zabavit se dosytnosti. Hlavně účinkující viděli a slyšeli své kamarády z jiných organizací a měst, a tak nyní mohou porovnávat.

 

Zítra v sobotu 23. května se sejdeme v Plané nad Lužnicí, pokud nás nespláchne déšť, protože Plaňáci ještě dnes neměli připravenou mokrou variantu. Je pravda, že některé akce se už přesunuly do školy a na další krytá sportoviště, ale ostatní je však závislé na rozmary počasí. Uvidíme, držte nám palce.

 

 

Autor: Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.

Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.(9) předseda Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje, ambasador pro jižní Čechy Březového lístku - GNF phone: +420 728 511 557 kontakt: Jiří Řeháček, Leskovická 2668, 390 03 Tábor Česká republika e-mail: annojck@seznam.cz web: http://annojck.cz Facebook: www.facebook.com/annojck IČ: 720 63 271 BÚ: 0270126754/0300

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *