Bambi 2015: Druhý den sice také pršelo, ale už jsme byli připraveni

TÁBOR – Druhý den Bambi 2015 vypukl ve čtvrtek 21. května, a to v pravé poledne ve společenském centru Univerzita Tábor. Od brzkého rána stále pršelo, a tak ředitel přehlídky musel okamžitě rozhodnout o rychlém přesunutí z odpočinkového areálu Komora pod střechu, ale i do tepla. V půl deváté ráno začala akce „Informace o rychlém přesunu“, které bylo úkolem, aby se informace dostali až k poslednímu účinkujícímu. To se podařilo.

Při vstupu do Univerzity byla prezentace skautů, orientačního běhu… za sálem a v sále byly vidět a slyšet Taneční kroužek Dětského domova Radenín, mažoretky ze Sezimova Ústí, Vokálně instrumentální soubor ZŠ a MŠ nám. Mikuláše z Husi, praporová a bubenická exhibice Táborské gardy, taneční skupina Frech Dance SK Viktoria Tábor,  Aerobic + rope skipping z Veselí nad Lužnicí, Street dance z Tábora, taneční skupina základní školy z Chýnova, orientální tance Jumanah z Tábora, kytaristi z Domu dětí a mládeže Tábor, taneční kroužek z Dražic, Dětské táborské divadlo, Taekwondo Ge Baek Hosín Sool, Škola orientálních tanců Intessar ze Soběslavi, county tance Dupáček z Tábora, Taneční studio S.ara.H z Tábora, Kaňka o.p.s. Tábor nebo skautské oddíly ze střediska Kalich Tábor. Potom tady na návštěvníky čekaly výtvarná dílna, paličkování,  drátkování, rybářské soutěže a další zajímavosti.

Fotografie ze druhého dne Bambi 2015 najdete ZDE


Druhý den zahájil ředitel Bambi 2015 Josef Musil s místostarostkou Tábora Michaelou Petrovou a vedoucím odboru školství, mládeže a tělovýchovy Radomírem Koubou.
Velký univerzitní sál byl stále plný dětí ze souborů a spolků ze Sezimova Ústí, Tábora, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí, Plané nad Lužnicí, Hosínu i Radenína. To, že se táborská Bambi 2015 přesunula do Univerzity, přišla ale o velkolepou exibici Taneční školy ATAK, protože skoro stovka účinkujících se hodně špatně v dopravní špičce přesouvá do středu města a navíc by svým vystoupení zaplnili celý univerzitní sál. Bambištáb musel i odvolat budenickou show Kaňky, ukázky výcviku policejních psů nebo ukázku hasičské techniky.

Přesto si každý mohl vybrat podle svých zálib a plně se zabavit. Asi nejdůležitější bylo, že také v Táboře účinkující viděli a slyšeli své kamarády z konkurenčních organizací a měst, a tak nyní mohou porovnávat.

 

Autor: Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.

Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c.(9) předseda Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje, ambasador pro jižní Čechy Březového lístku - GNF phone: +420 728 511 557 kontakt: Jiří Řeháček, Leskovická 2668, 390 03 Tábor Česká republika e-mail: annojck@seznam.cz web: http://annojck.cz Facebook: www.facebook.com/annojck IČ: 720 63 271 BÚ: 0270126754/0300

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *