Úřad vlády České republiky, oddělení pro udržitelný rozvoj informuje

vlada_xVážená paní, vážený pane, ráda bych Vás oslovila s nabídkou účasti na Týdnu udržitelného rozvoje, který proběhne 30. května – 5. června 2015 pod záštitou předsedy vlády České republiky a Rady vlády pro udržitelný rozvoj. Jde o celoevropský projekt organizovaný Evropskou sítí udržitelného rozvoje  (http://esdw.eu/), který usiluje o podporu a propagaci iniciativ v oblasti udržitelného rozvoje. Budeme rádi, pokud informaci o jeho konání budete šířit mezi další zájemce a zájemkyně.

Týden udržitelného rozvoje v minulých letech úspěšně proběhl v Německu, Rakousku a Francii. Česká republika se k němu připojí v tomto roce poprvé. Cílem Týdne udržitelného rozvoje je podpořit iniciativy, které přispívají k udržitelnému rozvoji ve svém regionu či které propagují myšlenku udržitelného rozvoje.

Úřad vlády poskytne všem organizacím a institucím, které budou mít zájem se do Týdne udržitelného rozvoje zapojit, možnost prezentovat sebe a svou aktivitu na webové stránce www.tydenudrzitelnosti.cz, která bude spuštěna v průběhu března 2015. Návštěvníci všechny registrované události uvidí na interaktivní mapě nebo je budou moci vyhledávat podle místa konání nebo typu aktivity.

Registrace bude otevřena pro všechny státní instituce, výzkumná centra, školy, muzea, nadace, komunitní sdružení, neziskové organizace, podniky, ale i individuální občany a občanky. Klíčové kritérium pro registraci aktivity je souvislost s alespoň jedním pilířem udržitelného rozvoje (ekonomický, sociální, environmentální). Aktivity nemohou být čistě komerční. Může se jednat o konference, výstavy, trhy, filmová promítání, komunitní akce, iniciativy udržitelných podniků, vzdělávací projekty a další.

Pokud jste na rok 2015 naplánovali aktivity výše popsaného charakteru, nabízíme Vám podporu při jejich propagaci a možnost uskutečnit je v rámci celoevropského Týdne udržitelného rozvoje mezi 30. květnem a 5. červnem 2015. Výzvu k registraci Vaší iniciativy či projektu obdržíte v průběhu března.

S Vašimi případnými dotazy se již nyní můžete obracet na e-mailovou adresu kolinsky.ondrej@vlada.cz.

 PhDr. Anna Kárníková, ředitelka Odboru pro udržitelný rozvoj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *