Karla Šlechtová jednala s velvyslankyni Grażynu Bernatowicz

Slechtova-ministr-04

ČESKÁ REPUBLIKA / POLSKO –  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se ve středu 18. Března setkala s velvyslankyní Polské republiky Grażynou Bernatowitz. Spolupráce obou stran je potvrzením vzájemných dobrých vztahů mezi Českou republikou a Polskem na platformě zemí Visegrádské čtyřky.

Během setkání s velvyslankyní jsme  se zaměřily zejména na téma přípravy operačních programů 2014–2020 i jejich implementace. Projednávaly se otázky vzájemné česko-polské spolupráce. Společně s Polskou republikou můžeme v mnohých ohledech dosáhnout větších úspěchů, než kdybychom postupovali samostatně,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj, Karla Šlechtová, po setkání s polskou velvyslankyní.

Schůzka se uskutečnila v návaznosti na jednání ministryně Šlechtové s polskou ministryní infrastruktury a rozvoje Wasiak minulý týden ve Varšavě.
Česká republika převezme předsednickou roli v rámci Visegrádské skupiny od července letošního roku. Ministerstvo pro místní rozvoj – Národní orgán pro koordinaci –  trvale spolupracuje se zeměmi Visegrádské skupiny ve všech oblastech týkajících se čerpání fondů Evropské unie. V rámci předsednictví bude Ministerstvo pro místní rozvoj iniciovat různá pracovní setkání, jejichž cílem bude sdílení zkušeností s ukončováním programového období 2007–2013 a také se zahájením realizace nového programového období 2014–2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *